از کلماتی که امکان ندارد در دنیای مبل نشنیده باشید لمسه کاری یا همان لمسه کوبی مبل است ، حالا به این که لمسه کاری چیست و چرا روی مبل انجام میشود میپردازیم.

 

منظور از لمسه چیست

 

لمسه کاری به یک شکل دهی خاص به پارچه میگویند ، که در آن پارچه به صورت پستی و بلندی یا فرورفتگی و برجستگی های منظمی فرم داده میشود که در شکل نهایی مبل  لمسه حالت لوزی های کوچک کنار هم دیگر دیده میشوند. تاریخ لمسه کاری را میتوان لرد چستر فیلد دانست . لمسه را معموالا با دوختن دکمه شکل میدهند و تقریبا اکثر کارهای لمسه از جنس چرم میباشند اما به این منظور نیست که نتوان روی پارچه لمسه کوبی کرد ، در فروشگاه آوجی میتوانید کارهای پارچه های لمسه دار را نیز مشاهده کنید .

 

مبل چستر

نحوه دوخت لمسه

لمسه را میتوان در قسمت های مختلفی از مبل به کار برد که این قسمت میتواند قسمت پشتی یک مبل یا بدنه و یا …. باشد که فرقی هم نمیکند برای کدام بخش باشد زیرا روند کار در تمام یک مبل یکسان است.روند کار بدین صورت میباشد که بعد ازاینکه قسمت های مربوط به دکمه لمسه نشانه گذاری شد با دریل بخشهایی که قرار است به صورت تو رفته باشد سوراخ میشود و این کار روی فومی که قرار است روی اسکلت چسبانده شود نیز انجام میشود ، پارچه انتخابی بر روی فوم کشیده شده و کار دوخت دکمه ها از روی پارچه شروع میشود .

 

امروزه از لمسه  در درب های خانه یا اداره و حتی طراحی دیوار های خانه های لوکس استفاده میشود .

کارائی از لمسه باعث زیبایی و خاص بودن مبل میشود ، امروزه برای سهولت کار اکثر تولید کنندگان مبل لمسه را با چرخ و یا ابزار های برقی تولید میکنند ، اما آوجی برای ارائه کار با کیفیت و مطمئن دوخت دستی را پیش گرفته است ، توجه داشته باشید به دلیل زمان بردن تولید کارهای لمسه دار زمان تحویل آنها از زمان سفارش 21 روز کاری میباشد . همچنین قیمت نهایی محصولات لمسه دار  معمولا کمی بالاتر میباشد زیرا باید پارچه یا چرم با کیفیت باشند تا موقع لمسه کاری دچار پارگی بافت نشوند .

برای اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات لمسه دار میتوانید به قسمت فروشگاه آوجی مراجعه کنید

 

استفاده از لمسه باعث زیبایی و خاص بودن مبلمان می‌شود و از طرفی نیز با توجه به اینکه برای لمسه کاری بایستی از پارچه و چرم با کیفیت استفاده شود، با خرید این نوع مبلمان می‌توانید از کیفیت محصول خریداری شده نیز اطمینان خاطر داشته باشید. البته همین امر و البته به این خاطر که اکثرا لمسه کاری با دست انجام می‌شود و کاری وقت گیر به حساب می‌آید، قیمت نهایی محصولات لمسه کاری شده نیز نسبتا بالا است.

در این مطلب به سوال لمسه کاری چیست پرداخته و توضیح دادیم که در چه نوع محصولاتی از لمسه استفاده می‌شود. امیدواریم با مطالعه آن به پاسخ سوال خود رسیده باشید. در صورت داشتن هر سوالی در رابطه با لمسه کاری می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما به آن‌ها پاسخ دهند. ما مشتاقانه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم