مبل چستر

در مرحله اول انتخاب مبل چه باید کرد ؟

در هنگام خرید مبل سوالاتی در ذهن ما عبور میکند که قصد داریم در این مطلب شمارا نسبت به خرید مبل مناسب با خانه شما راهنمایی کنیم . فرق نمیکند که به تنهایی زندگی میکنید یا به همراه خانواده در هر صورت اتاق نشیمن هر خانه ای جایی است که بیشترین زمان در آنجا میگذرد.اتاق پذیرایی نیز به همراه اتاق نشیمن  مورد توجه و در مرکز دید قراردارد پس میتوانیم با چند ترفند ساده تاثیرات زیادی را بر دکوراسیون خانه بگذاریم،از انواع مبلمان هم میتوان راحتی ، سلطنتی ، مبل های ال ، سنتی و…. نامبرد ،بنابراین مبل مورد نظر شما نه تنها باید نیازهای شمارا برطرف کند بلکه باید مناسب با دکوراسیون منزل شما ، علایق ، سبک خانه ، و مهم تر از همه با مقدار هزینه ای که شما تصمیم گرفته اید یکی باشد.

 

  • اندازه‌گیری

فضای اتاق نشیمن خود و محل قرارگیری مبلمان و دیگر وسایل را کامل اندازه گیری کنید و دقت کنید که نباید با انتخاب مبلی فضای رفت و آمد در خانه را محدود کنیم.

  • یک نقشه تقریبی ترسیم کنید

سعی کنید یک نقشه تقریبی از نحوه قرارگیری مبلمان و دیگر وسایل خانه رسم کنید و به چند روش مختلف نیز انجام دهید تا مکان مناسب و مدنظر شما بدست آید ، سپس دیگر وسایل خانه راهم در نقشه جایگذاری کنید تا با مبلمان شما همخوانی داشته باشد . روی کاغذ تعیین کنید که با چند روش مختلف می‌توانید مبلمان را در اتاق جای دهید. به فضاهای خالی بین قطعات مبل توجه داشته باشید و آن ‌را مشخص کنید. طوری آن‌ها را بچینید که بتوانید به راحتی بین آن‌ها راه بروید. این ترسیم طرح به شما در انتخاب نوع مناسب مبل کمک زیادی می‌کند.در نقشه حتی اندازه درهای ورودی خانه را نیز در نظر بگیرید تا هنگام حمل و نقل به مبلها یا دیواره های خانه آسیبی نرسد.

نقشه خانه

  • انتخاب پارچه و رنگ مبل

خوشبختانه پارچه های مبل تنوع زیادی دارند تا مشتریان با هر سلیقه ای بتوانند پارچه ایده آل خود را انتخاب کنند.مخمل،گلیم،مازراتی،چرم،ابریشم و…. میتوان انواع پارچه نامید.در آخرین گزارش فروش کارخانه مبل آوچی محبوب ترین پارچه در بین مشتریان پارچه های مخملی میباشند به این دلیل که دارای کالیته و رنگ بندی فراوان و بافت زیبائی است.مبل های چرمی  بسیار مقاوم هستند و برای سبک های کلاسیک مورد استفاده قرارمیگیرند و یک حالت رسمی به محیط منتقل میکنند.پارچه های مازراتی پارچه هایی هستند که دارای بافت های برجسته میباشند و کیفیت و مقاومت کمتری نسبت به سایر پارچه ها دارند به همین دلیل اکثر مبل های ارزان قیمت از این نوع پارچه میباشد، پارچه های گلیمی از ضخامت خوبی برخوردارند و در بسیاری از  خانه ها با سبک مدرن یا مینیمال استفاده میشوند و توجه کنید که این مدل پارچه ها به دلیل نوع بافت و طرح های آن کمی شلوغ به نظر میرسد و برای خانه های کوچک مناسب نیستند.

 

  • به طورکلی مبلمان را  با پارچه های مقاوم و با دوام انتخاب کنید.

 

  • رنگ آمیزی و انتخاب رنگ

یکی از موثر ترین عوامل در دیزاین و دکور خانه رنگ مبلمان است که میتواند به خانه روح ببخشد.سعی کنید رنگ مبل خود را با توجه به سلیقه و تم کلی خانه انتخاب کنید . ترکیب رنگهایی مانند سفید ، بژ و قهوه ای با رنگ های روشن باعث خلق یک فضای زیبا با ظرافت خاصی در اتاق نشیمن میشود . رنگ های گرم مانند زرد و قرمز و نارنجی احساس یک فضای دنج به اتاق نشیمن منتقل میکنند و همینطوری رنگ های سرد مانند آبی و سبز حس آرامش را به اتاق اضافه میکنند.پس در انتخاب رنگ و ترکیب آنها حتما دقت کنید و همچنین میتوانید از همکاران ما در این خصوص مشاوره رایگان دریافت کنید.

ر