چگونه یک مبل را تمیز کنیم؟

چگونه یک مبل را تمیز کنیم؟

  • این سوال نه تنها برای خانم های خانه دار بلکه برای آقایانی که به تنهایی زندگی میکنند  و همچنین افرادی که در شرکت های خدماتی ، نظافتی مشغول به فعالیت هستند نیز پیش می آید.

نیاز نیست در سایت های دیگر به دنبال جواب بگردید ما کامل ترین راهنمایی را خدمت شما ارائه میدهیم.

 

 

 

برای شروع ؟ جارو زدن مبل

جارو کشیدن مبل

بهتر است در ابتدا آشغال های درشت بین بالشتک های مبل را با دست بردارید تا به جاروی شما آسیبی نرسد.

در مرحله بعدی با گردگیر جارو شروع به گردگیری غبار سطوح مبل و زاویه های مختلف آن کنید.

نکته : اگر بالشتک های مبل قابل جدا شدن میباشند آنها را جدا کرده و در فضای باز بتکانید .

حتما یادتان باشد که قسمت زیرین مبل و پایه های مبل و مهم تر از همه فضای بین بالشت های مبل را با حوصله بیشتری تمیز کنید .

زمان جارو زدن را کمی بیشتر بگذارید تا کامل ذرات بین آنها تمیز شود .

 

 

مرحله دوم : برس کشیدن

حالا که جارو زدیم و گردغبار هارا از بین بردیم ممکنه لکه هایی نیز ببینیم ، خب نگران نباشید به دلیل ماندگاری و قدیمی شدن بعضی از کثیفی ها و البته جنس پارچه نیاز به برس کشیدن مبل نیز هست زیرا با جارو برقی قابل تمیز شدن نیستند ، بهتره که از برس دستی نرم استفاده شود تا به بافت پارچه آسیب نرسد، توجه داشته باشید که مرحله بعدی پرز گیری میباشد و حتما غلتک های پرزگیری را تهیه کنید تا به آسانی بتوانید این کار را انجام دهید .

مرحله سوم : پاکسازی مبل از هرگونه پرز و مو

خانم های خانه دار معمولا از موهای زیاد بر روی سطوح مبل و همینطور پرز حیوانات خانگی رنج میبرند،اگر در خانه از حیوانات نگهداری میکنید پیشنهاد میکنیم از پوشش بر روی مبلمان خود استفاده کنید.برای تمیز کردن پرز و از بین بردن مو از غلتک های مخصوص پرزگیری استفاده کنید،زیرا جارو برقی نمیتواند مو و پرز را تمیز کند،مخصوصا پرزهای حیوانات خانگی .

 

نکات نظافت پایه و پارچه مبل

نظافت مبل فقط مربوط به پارچه نیست بلکه سطوح زیادی در مبل است که ممکنه آلوده و کثیف شده باشند،زیرا دسته های مبل معمولا چوبی یا فلزی بسته به مدل مبل میباشند که امکان آلودگی دارند،بهتر است برای چوب از روغن های مخصوص یا پارافین و فلز از روغن های مخصوص استفاده کنید.مراقب باشید هنگام تمیزکاری دسته و پایه مبل موادهای پاک کننده بر روی پارچه انتقال پیدا نکنند.

معمولا تولیدکنندگان مبل همراه مبل یک دستورالعمل شستشو و یا مراقب یا همچنین برگه گارانتی ارسال میکنند.به تعدادی از این علائم میپردازیم :

W : حرف اول اختصاری کلمه آب به انگلیسی میباشد.معنی آن نیز استفاده از آب یا بخار بدون مواد شوینده برای نظافت

WS : اگر این علامت در برگه درج شده بود استفاده از مواد شیمیایی در محلول آب بلامانع است.

S : وجود این علامت به معنی تمیز کردن مبل به صورت خشک کردن باید صورت بگیرد.

O :مواد شوینده باید ارگانیک باشد و قفط با آب سرد محلول شود .

X : وجود این حرف یعنی باید با برس یا جارو برقی نظافت شود و بعد از آن با شامپوی مخصوص تمیز گردد.

تمیز کردن مبل

نگهدارنده ثابت رنگ پارچه

بهتر است قبل از شروع استفاده از مواد شیمیایی از تثبیت کننده های جنس و رنگ پارچه استفاده کنید که پس از شستشو آسیبی به بافت و رنگ پارچه نشود.مواد های تثبیت کننده را میتوان از فروشگاه های معتبر و یا به صورت اینترنتی خرید کرد و پیشنهاد میشود قبل از استفاده حتما آنرا روی یک قسمت کوچک تست کنید تا نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید.

محلول آب و سرکه 

نظافت اصلی را با محلول آب و سرکه با اسپری کردن روی لکه شروع کنید و پس از چند ثانیه با دستمال پاک کنید(توجه کنید که رنگ های تیره فقط آب باشد سرکه امکان دارد رنگ آن قمست را کمرنگ کند)

محلول آب و شامپو مبل را با توجه به دستور استفاده شامپو آماده کنید و یک پارچه را آغشته به مواد کنید و بر روی قسمتی از مبل بکشید بعد از گذشت مدت کوتاهی با یک حوله پاک کنید اگر حوله رنگ نگرفت این معنی رو میده که محلول شما آماده و به میزان مناسب حل شده است ،اگر اینطور نشد حتما محلول را کمی رقیق تر کنید و سپس امتحان کنید.

اگر از بخارشوی در تمیز کردن مبل استفاده در این مرحله استفاده کنید بسیار عالی میشود زیرا لکه های روغنی را نیز به خوبی از بین میبرد فقط دستگاه را بر روی کمترین قدرت قراردهید تا به بافت پارچه آسیب نرسد،اگر دستگاه بخارشوی در دسترس نبود نیز میتوان از یه ظرف آب نسبتا داغ و حوله استفاده کرد اما در این قسمت هم باید کمی مراقبت کنید چرا که فشار زیادی حوله به مبل میتواند رنگ آنرا از بین ببرد.

بهتر است یک بار دگ یک شستشو به همراه یک اسفنج ، آب و شامپو را مورد استفاده دهید تا دگ مبل شما به تمیزترین شکل درآید ، سعی کنید در استفاده از شامپو بیتر از کف تولید شده آن استفاده کنید تا خود محلول و سریعا با بخارشوی کفها را پاک کنید یا با یک حوله که تاثیری روی رنگ پارچه نداشته باشد.
اگر قسمت هایی از مبل که در معرض آلودگی و کثیفی بیشتری قراردارند این کار را چندبار بر روی آن قسمت انجام دهید تا کامل پاک شوند.
روش های دیگری برای تمیز کردن پارچه های مبل و بالشتکها در دست است که کم دردسر میباشند .مانند موادهای تمیز کننده ای که بعد از اسپری کردن بعد از مدتی در هوا تبخیر میشوند یا اگر پارچه های بالشتکها را میتوانید جدا کنید در ماشین لباسشویی بشورید.
دسته بندی‌ها: سبک زندگی
برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
یک مبل مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

یک مبل مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

مبل چستر

در مرحله اول انتخاب مبل چه باید کرد ؟

در هنگام خرید مبل سوالاتی در ذهن ما عبور میکند که قصد داریم در این مطلب شمارا نسبت به خرید مبل مناسب با خانه شما راهنمایی کنیم . فرق نمیکند که به تنهایی زندگی میکنید یا به همراه خانواده در هر صورت اتاق نشیمن هر خانه ای جایی است که بیشترین زمان در آنجا میگذرد.اتاق پذیرایی نیز به همراه اتاق نشیمن  مورد توجه و در مرکز دید قراردارد پس میتوانیم با چند ترفند ساده تاثیرات زیادی را بر دکوراسیون خانه بگذاریم،از انواع مبلمان هم میتوان راحتی ، سلطنتی ، مبل های ال ، سنتی و…. نامبرد ،بنابراین مبل مورد نظر شما نه تنها باید نیازهای شمارا برطرف کند بلکه باید مناسب با دکوراسیون منزل شما ، علایق ، سبک خانه ، و مهم تر از همه با مقدار هزینه ای که شما تصمیم گرفته اید یکی باشد.

 

  • اندازه‌گیری

فضای اتاق نشیمن خود و محل قرارگیری مبلمان و دیگر وسایل را کامل اندازه گیری کنید و دقت کنید که نباید با انتخاب مبلی فضای رفت و آمد در خانه را محدود کنیم.

  • یک نقشه تقریبی ترسیم کنید

سعی کنید یک نقشه تقریبی از نحوه قرارگیری مبلمان و دیگر وسایل خانه رسم کنید و به چند روش مختلف نیز انجام دهید تا مکان مناسب و مدنظر شما بدست آید ، سپس دیگر وسایل خانه راهم در نقشه جایگذاری کنید تا با مبلمان شما همخوانی داشته باشد . روی کاغذ تعیین کنید که با چند روش مختلف می‌توانید مبلمان را در اتاق جای دهید. به فضاهای خالی بین قطعات مبل توجه داشته باشید و آن ‌را مشخص کنید. طوری آن‌ها را بچینید که بتوانید به راحتی بین آن‌ها راه بروید. این ترسیم طرح به شما در انتخاب نوع مناسب مبل کمک زیادی می‌کند.در نقشه حتی اندازه درهای ورودی خانه را نیز در نظر بگیرید تا هنگام حمل و نقل به مبلها یا دیواره های خانه آسیبی نرسد.

نقشه خانه

  • انتخاب پارچه و رنگ مبل

خوشبختانه پارچه های مبل تنوع زیادی دارند تا مشتریان با هر سلیقه ای بتوانند پارچه ایده آل خود را انتخاب کنند.مخمل،گلیم،مازراتی،چرم،ابریشم و…. میتوان انواع پارچه نامید.در آخرین گزارش فروش کارخانه مبل آوچی محبوب ترین پارچه در بین مشتریان پارچه های مخملی میباشند به این دلیل که دارای کالیته و رنگ بندی فراوان و بافت زیبائی است.مبل های چرمی  بسیار مقاوم هستند و برای سبک های کلاسیک مورد استفاده قرارمیگیرند و یک حالت رسمی به محیط منتقل میکنند.پارچه های مازراتی پارچه هایی هستند که دارای بافت های برجسته میباشند و کیفیت و مقاومت کمتری نسبت به سایر پارچه ها دارند به همین دلیل اکثر مبل های ارزان قیمت از این نوع پارچه میباشد، پارچه های گلیمی از ضخامت خوبی برخوردارند و در بسیاری از  خانه ها با سبک مدرن یا مینیمال استفاده میشوند و توجه کنید که این مدل پارچه ها به دلیل نوع بافت و طرح های آن کمی شلوغ به نظر میرسد و برای خانه های کوچک مناسب نیستند.

 

  • به طورکلی مبلمان را  با پارچه های مقاوم و با دوام انتخاب کنید.

 

  • رنگ آمیزی و انتخاب رنگ

یکی از موثر ترین عوامل در دیزاین و دکور خانه رنگ مبلمان است که میتواند به خانه روح ببخشد.سعی کنید رنگ مبل خود را با توجه به سلیقه و تم کلی خانه انتخاب کنید . ترکیب رنگهایی مانند سفید ، بژ و قهوه ای با رنگ های روشن باعث خلق یک فضای زیبا با ظرافت خاصی در اتاق نشیمن میشود . رنگ های گرم مانند زرد و قرمز و نارنجی احساس یک فضای دنج به اتاق نشیمن منتقل میکنند و همینطوری رنگ های سرد مانند آبی و سبز حس آرامش را به اتاق اضافه میکنند.پس در انتخاب رنگ و ترکیب آنها حتما دقت کنید و همچنین میتوانید از همکاران ما در این خصوص مشاوره رایگان دریافت کنید.

ر

دسته بندی‌ها: سبک زندگی
برچسب‌ها: , , , , , , , , ,
لمسه کوبی یا لمسه کاری به چه منظور است ؟

لمسه کوبی یا لمسه کاری به چه منظور است ؟

از کلماتی که امکان ندارد در دنیای مبل نشنیده باشید لمسه کاری یا همان لمسه کوبی مبل است ، حالا به این که لمسه کاری چیست و چرا روی مبل انجام میشود میپردازیم.

 

منظور از لمسه چیست

 

لمسه کاری به یک شکل دهی خاص به پارچه میگویند ، که در آن پارچه به صورت پستی و بلندی یا فرورفتگی و برجستگی های منظمی فرم داده میشود که در شکل نهایی مبل  لمسه حالت لوزی های کوچک کنار هم دیگر دیده میشوند. تاریخ لمسه کاری را میتوان لرد چستر فیلد دانست . لمسه را معموالا با دوختن دکمه شکل میدهند و تقریبا اکثر کارهای لمسه از جنس چرم میباشند اما به این منظور نیست که نتوان روی پارچه لمسه کوبی کرد ، در فروشگاه آوجی میتوانید کارهای پارچه های لمسه دار را نیز مشاهده کنید .

 

مبل چستر

نحوه دوخت لمسه

لمسه را میتوان در قسمت های مختلفی از مبل به کار برد که این قسمت میتواند قسمت پشتی یک مبل یا بدنه و یا …. باشد که فرقی هم نمیکند برای کدام بخش باشد زیرا روند کار در تمام یک مبل یکسان است.روند کار بدین صورت میباشد که بعد ازاینکه قسمت های مربوط به دکمه لمسه نشانه گذاری شد با دریل بخشهایی که قرار است به صورت تو رفته باشد سوراخ میشود و این کار روی فومی که قرار است روی اسکلت چسبانده شود نیز انجام میشود ، پارچه انتخابی بر روی فوم کشیده شده و کار دوخت دکمه ها از روی پارچه شروع میشود .

 

امروزه از لمسه  در درب های خانه یا اداره و حتی طراحی دیوار های خانه های لوکس استفاده میشود .

کارائی از لمسه باعث زیبایی و خاص بودن مبل میشود ، امروزه برای سهولت کار اکثر تولید کنندگان مبل لمسه را با چرخ و یا ابزار های برقی تولید میکنند ، اما آوجی برای ارائه کار با کیفیت و مطمئن دوخت دستی را پیش گرفته است ، توجه داشته باشید به دلیل زمان بردن تولید کارهای لمسه دار زمان تحویل آنها از زمان سفارش 21 روز کاری میباشد . همچنین قیمت نهایی محصولات لمسه دار  معمولا کمی بالاتر میباشد زیرا باید پارچه یا چرم با کیفیت باشند تا موقع لمسه کاری دچار پارگی بافت نشوند .

برای اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات لمسه دار میتوانید به قسمت فروشگاه آوجی مراجعه کنید

 

استفاده از لمسه باعث زیبایی و خاص بودن مبلمان می‌شود و از طرفی نیز با توجه به اینکه برای لمسه کاری بایستی از پارچه و چرم با کیفیت استفاده شود، با خرید این نوع مبلمان می‌توانید از کیفیت محصول خریداری شده نیز اطمینان خاطر داشته باشید. البته همین امر و البته به این خاطر که اکثرا لمسه کاری با دست انجام می‌شود و کاری وقت گیر به حساب می‌آید، قیمت نهایی محصولات لمسه کاری شده نیز نسبتا بالا است.

در این مطلب به سوال لمسه کاری چیست پرداخته و توضیح دادیم که در چه نوع محصولاتی از لمسه استفاده می‌شود. امیدواریم با مطالعه آن به پاسخ سوال خود رسیده باشید. در صورت داشتن هر سوالی در رابطه با لمسه کاری می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما به آن‌ها پاسخ دهند. ما مشتاقانه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم

دسته بندی‌ها: سبک زندگی
برچسب‌ها: , , , , , , , ,
تاریخچه شکل گیری مبل چسترفیلد

تاریخچه شکل گیری مبل چسترفیلد

اگر بخواهیم به شکل گیری مبل در جهان نگاه کنیم قطعا نمیشود افرادی همچون

” لرد فیلیپ استن هوپ ” یا همان کنت چهارم چستر فیلد که در سال های (1694 تا 1773 میلادی ) زندگی میکرد را ، فراموش کرد .

 

لرد فیلیپ یک سیاستمدار ، نویسنده و حقوق مدافع هنری و پسر او ( والتر ) یک طراح مد و نوآور بود.

لرد فیلیپ و والتر در اندیشه مبلی بودند که همزمان افراد زیادی بدون اینکه لباس هایشان چروک شود ، کنار همدیگر بنشینند

بنابراین مبلی طراحی شد که هم اکنون به اسم چستر در طرح های مختلف تولید میشود که با افتخار ، آوجی از بهترین تولید کنندگان مبل های چستر میباشد .

لازم به ذکر است که لرد چسترفیلد مبلی که طراحی کرد مربوط به دوره ای از دوران بازسازی در ” انگلستان است ”

 

مبل چستر
تولید شرکت آوجی

عجایب طراحی چستر در آن زمان :

 

با شگفتانه های دیگر این مبل راحتی و کاربردی بیشتر آشنا میشویم .

چرا راحت و کاربردی ؟ زیرا لرد چسترفیلد توانست با ابتکار خود مبلی را برای اشراف زاده های آن زمان که در جشنها و جلسات شرکت میکردند ، با یک طراحی شگفت انگیز بتواند کاری کند که بدون اینکه میهمانان خود معذب باشند راحت بر روی مبل بنشینند و برخیزند ، چرا شگفتانه ؟ زیرا بعد از طراحی این نوع مبل به خصوص برای اشراف زادگان و نجیب زاده ها آنها رضایت بیشتری در جلسات و میهمانیها داشتند و محققان نیز دلیل فروکش کردن برخی از مشکلات بین لرد و این افراد را ، راحتی و رضایت آنها از این مبل را اعلام کرده اند .

 

مبل چسترفیلد اغلب با بدنه لمسه دار و دکمه دوزی شده و همچنین ارتفاع یکسان آن در پشتی و دسته مبل باعث ماندگاری این طرح تا به امروز شده که در بسیاری از خانه ها میتوان پیدا کرد .

دسته بندی‌ها: طراحی